Pamiątki z plaż Morza Czarnego

8 lipca w Swarzędzkim Centrum Historii i Sztuki zabrzmiał szum morskich fal i zapachniało wakacjami. Prawdziwie letnich emocji dostarczył gościom wernisaż wystawy „Muszle i kamienie Nesseberu z 1988 r.” autorstwa Marii Łbik. Pani Maria, malarka z Gruszczyna, zaprezentowała swoje prace wykonane z oryginalnych materiałów, którymi są muszle i kamienie przywiezione przez nią z wakacji w Bułgarii w 1988 roku. Powstały z nich niezwykłe trójwymiarowe obrazy oraz przepiękna biżuteria, a wszystko to można obejrzeć w swarzędzkim muzeum. Otwarcie wystawy było również okazją do promocji książki „Dawne i najnowsze  czyli takie moje małe życiowe kroczki…” ukazującej dorobek artystyczny Marii Łbik.

Wśród licznie (jak na czasy pandemii) zgromadzonych gości znaleźli się rodzina i  przyjaciele autorki, przedstawiciele urzędu miasta Swarzędz oraz biblioteki miejskiej. Obecny był również prezes Wielkopolskiego Związku Artystów Plastyków, którego członkiem jest autorka, pan Antoni Rut.

Pani Maria opowiedziała o niezwykłym miejscu jakim jest miasteczko Nesseber oraz podzieliła się z gośćmi historią powstania dzieł z muszli i kamieni. Uroczystość przebiegła w niezwykle miłej atmosferze i zakończyła się poczęstunkiem w postaci ciastek domowego wypieku.

Wystawę można oglądać w Swarzędzkim Centrum Historii i Sztuki przy ulicy Bramkowej 6 do 22 sierpnia.

(SCHiS)

Zdjęcia: I.Paprzycka i K.Tarnawski