100 lat swarzędzkiego sportu

„100 lat swarzędzkiego sportu” – tak brzmi tytuł najnowszej wystawy, którą można obejrzeć w Swarzędzkim Centrum Historii i Sztuki. Wprawdzie sport w naszym mieście ma dłuższą historię, jednak tytuł wystawy nawiązuje do setnych urodzin klubu Unia Swarzędz. Z tej okazji koło „Unia 100” razem z klubem Unia Swarzędz zorganizowało wystawę pamiątek sportowych, która w czwartek, 26 sierpnia, została otwarta z udziałem pana burmistrza Mariana Szkudlarka, oraz prezesa klubu sportowego Unia Swarzędz – Jerzego Majerowicza i prezesa koła Unia 100 – Wiesława Zaporowskiego. W uroczystości wzięli udział członkowie koła, byli zawodnicy klubu oraz miłośnicy sportu.  Wystawa będzie można zwiedzać do 2 października. Wstęp wolny.