Zabytkowe militaria w naszym muzeum

Jeszcze do połowy lipca mają Państwo niepowtarzalną okazję poznać historię bojowego szlaku amerykańskiej 82 Dywizji Powietrznodesantowej, która brała udział w lądowaniu Aliantów w Normandii w 1944 roku. Za sprawą grupy rekonstrukcyjnej „Green Light”, która udostępniła nam swoje unikatowe zbiory, można u nas zobaczyć w pełni umundurowanego spadochroniarza oraz kilka innych wersji amerykańskiego umundurowania z czasów II Wojny Światowej. Muzealną przestrzeń wypełniło mnóstwo autentycznych pamiątek, a wśród nich: dokumenty, odzież, repliki broni, maski przeciwgazowe, elementy umundurowania żołnierzy, skrzynki, meble a nawet puszki z żywnością oraz środki higieniczne. Duże wrażenie robi również motocykl DKW.

Serdecznie zapraszamy do zwiedzania – czynne od wtorku do piątku w godzinach od 9:00 do 15:00 oraz w soboty od 13:00 do 17:00.