XXX lat Komunikacji Miejskiej w Swarzędzu

Zwieńczeniem rozpoczętych przed rokiem obchodów jubileuszu XXX lecia Komunikacji Miejskiej w Swarzędzu jest wystawa, przygotowana w Swarzędzkim Centrum Historii i Sztuki. W poniedziałek, 27 czerwca, podczas otwarcia wystawy prezes Swarzędzkiego Przedsiębiorstwa Komunalnego Sp. z o.o., Marcin Buczyński, zaprezentował m.in. przygotowany przez telewizję STK film, przypominający historię SKA, od „narodzin” 31 lat temu do dziś. Jej najkrótsza charakterystyka to: nowoczesne autobusy, 250 km tras i ponad 2.100.000 km przejeżdżanych rocznie na 17 liniach komunikacyjnych. O historii i perspektywach Swarzędzkiej Komunikacji Autobusowej mówił także burmistrz Marian Szkudlarek, podkreślając m.in. zasługi wszystkich swoich poprzedników w konsekwentnym budowaniu gminnej komunikacji, która obecnie zaliczana jest do najlepszych w Wielkopolsce.

Wystawę zwiedzać można do 10 lipca – zapraszamy!