„Muzycy” w Swarzędzkim Centrum Historii i Sztuki

Od 9 października w Swarzędzkim Centrum Historii i Sztuki można zwiedzać wystawę cyklu malarskiego Roberta Kukli pod tytułem „Muzycy”. Jest to zestaw ponad dwudziestu prac, wykonanych akrylami i olejami, na unikatowym kartonowym podłożu, wielokrotnie zamalowywanym farbami ściennymi. Przedstawiają ulubionych muzyków autora, którymi są najczęściej giganci polskiego i amerykańskiego jazzu i rocka, m.in.: Miles Davis, John Coltrane, Nina Simone, Tomasz Stańko, Włodek Pawlik i Krzysztof Komeda, ale też m.in.: Jimi Hendrix, Janis Joplin, Tom Waits, Lech Janerka i Kora. Cykl rozwija się cały czas, a w tej postaci, która prezentowana jest w Swarzędzkim Centrum Historii i Sztuki, nie był jeszcze nigdzie pokazywany. Ekspozycja przygotowana została we współpracy z Agencją Zegart.

Robert Kukla jest absolwentem Uniwersytetu Śląskiego, na Wydziale Artystyczno-Pedagogicznym. Zajmuje się malarstwem, scenografią teatralną, projektowaniem graficznym, sztuką ulicy oraz prowadzi zajęcia warsztatowe dla dzieci, młodzieży i osób dorosłych. Pracownik Świdnickiego Ośrodka Kultury, na stanowisku instruktora do spraw  plastyki i fotografii. Organizator i kurator wielu wystaw i imprez artystycznych. Stypendysta Miasta Świdnicy i laureat Nagrody Miasta Świdnicy w Dziedzinie Kultury. Autor wystaw indywidualnych oraz uczestnik wielu wystaw zbiorowych, w prestiżowych instytucjach wystawienniczych w Polsce.

Cykl „Muzycy” można będzie obejrzeć w Swarzędzkim Centrum Historii i Sztuki, przy ulicy Bramkowej 6, do 21 listopada.

Wstęp wolny.