Muzealny strażak ma już swoje imię!

We wtorek, 7 maja, do Swarzędzkiego Centrum Historii i Sztuki przybyły dzieci aby dowiedzieć się jakie imię mieszkańcy miasta wybrali dla animowanego strażaka witającego gości przy wejściu. Wynik plebiscytu, po podliczeniu głosów, ogłosił Pan burmistrz Marian Szkudlarek. Okazało się, że większości uczestników zabawy  najbardziej podobał się FLORIAN. W ten sposób swarzędzki strażak otrzymał imię patrona wszystkich strażaków. Uczestnicy zabawy mogli obejrzeć również wystawę okolicznościową  przedstawiającą liczne fotografie z historii swarzędzkiego OSP a na zakończenie mnóstwo emocji wzbudzili nasi strażacy, którzy przyjechali aby zapewnić dzieciom prawdziwe wrażenia. Maluchy mogły obejrzeć wóz strażacki i dowiedzieć się wielu ciekawych szczegółów o pracy strażaków.