Inauguracja gry terenowej „O swarzędzkich meblach”

W sobotę 11 września  Swarzędzki Szlak Meblowy wzbogacił się o kilka nowych elementów. W przestrzeni miejskiej znalazły się tablice informacyjne opowiadające o historii Swarzędza oraz rzemiosła stolarskiego w naszym mieście. Przy Salonie Meblowym Stolarzy Swarzędzkich odbyło się uroczyste odsłonięcie pierwszej rzeźby swarzędzkiego stolarza przy pracy – z heblem w ręce. Swoją premierę miała również gra miejska: „O swarzędzkichmeblach”, która jest częścią serii Wielkopolskich Questów i stanowi alternatywną  metodę zwiedzania Szlaku Meblowego.

Podczas uroczystości inauguracyjnej głos zabrał burmistrz miasta Marian Szkudlarek, który nawiązał do swarzędzkiej tradycji stolarskiego rzemiosła. O figurze stolarza opowiedział sam twórca – artysta rzeźbiarz Jan Śliwiński, a o queście „O meblach swarzędzkich” jego autorka Aleksandra Warczyńska.

Karty gry w wersji elektronicznej do wydruku dostępne są na stronie swarzędzkiego muzeum oraz regionu wielkopolska Natomiast karty w  formie papierowej, już wydrukowanej można otrzymać w Salonie Meblowym Stolarzy Swarzędzkich (początek trasy), w siedzibie Urzędu Miasta i Gminy Swarzędz oraz w Swarzędzkim Centrum Historii i Sztuki – Muzeum.